fbpx Skip to content

Fyzioterapie

Medicínský obor, terapeutický postup využívající různé formy energií (zvláště pak pohybové) k terapeutickému ovlivnění patologických stavů. Cílem je pomocí specifických diagnostických postupů analyzovat pohybový systém a zvolit nejsnazší cestu k ovlivnění poruch systému a vést k nápravě. Jde tedy o řešení bolestí v oblasti kloubů, vazů a svalů, obtíže vzniklé přetížením, jednostranným zatížením, sportem nebo pracovním prostředím. V ZOI vitality je naší prioritou Vaše zdraví, a proto se snažíme principy fyzioterapie aplikovat v pohybovém cvičení v naší posilovně tak, aby klient získanou kondici pocítil v běžném životě a cítil se lépe. V případě dotazů je možnost se obrátit na našeho zkušeného fyzioterapeuta, který Vám rád poradí ohledně Vašich dotazů a obtíží.

Pohybová terapie

je hodina, kterou strávíte s fyzioterapeutem cvičením v posilovně a budete řešit vše od nastavení jednotlivých segmentů těla až po změnu pracovního prostředí tak, aby zátěž na tělo byla co nejmenší. Cílem je zjistit původ bolesti, eliminovat příčinu, nastavit pohybovou aktivitu k odstranění bolesti a předejít přetížení.

Klasická fyzioterapie

je kombinací reflexních metod založených na neurofyziologickém podkladu, vyrovnávání svalových dysbalanci s posilováním ochablých a protahováním zkrácených svalů. Dále se využívá technik měkkých tkání (manuální uvolňování kůže, podkoží, fascii a svalů) a šetrných jemných nenárazových mobilizací.

Sportovně rekondiční masáž

Provádí se před sportovním výkonem nebo také po něm. Před výkonem slouží k nabuzení organismu a aktivaci svalstva. Po sportovním výkonu slouží k odplavení odpadních látek.

  • Pro ty, kteří dlouhodobě zanedbávali pohyb a objevují se u nich bolesti pohybového aparátu z inaktivity.
  • Pro zaměstnance, kteří si chtějí pomocí pohybové aktivity kompenzovat sedavé zaměstnání (kancelářské profese).
  • Pro pacienty, kteří prodělali ortopedické, neurologické nebo revmatické onemocnění a chtějí pracovat na zlepšení své kondice.
  • Pro vrcholové a rekreační sportovce.
  • Pro manuálně pracující jako kompenzace přetíženého pohybového aparátu.
  • Pro profese s nadměrnou psychickou zátěží.
  • Pro každého, kdo se che aktivně podílet na svém zdraví, pohodě a celkovém nastavení organismu.

Kdo je fyzioterapeut?

 • Vysokoškolsky vzdělaný zdravotník s registrací k samostatnému výkonu povolání bez odborného dohledu
 • Při studiu se fyzioterapeut podrobně zabývá neurosvalovým systémem s přesahem do všech medicínských oborů od ortopedie až po pediatrii
 • Terapie se opírá o důkladný kineziologický rozbor a anamnézu při prvním setkání tak, aby se stanovila příčina obtíží.
 • Terapie samotná je pak dynamický zpětnovazebný proces, kdy je snahou fyzioterapeuta pomocí různých technik upravit stav klienta a předcházet patologiím pohybového systému.

Jak to vypadá?

NAPIŠTĚ NÁM

  Využijte možnosti rezervace!

  Jste Jen Krůček od Jarní Proměny!
  Začněte nyní, nebo poukaz využijte déle v tomto roce.
  Vyplněním vašich údajů dokončíte krok k lepšímu zítřku. Přidejte se k naší komunitě a začněte svou cestu k novému já. Toto jaro může být vaším začátkem proměny
  Call Now Button